ZSG
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Nauka jazdy - co zrobić, aby była efektywna?

autor: admin

Zdobycie prawa jazdy jest długotrwałym i dość stresującym procesem. Dlatego warto zadbać o to, aby sama nauka jazdy przebiegała sprawnie i bez żadnych trudności. Wpływ na to ma jednak wiele czynników, oto najważniejsze z nich:

Szkoła jazdy

dokument

To, jaką szkołę jazdy wybierzesz, zależy przede wszystkim od Twojego budżetu, ale zwróć uwagę także na inne kwestie, w tym swoje potrzeby i wymagania. Przed podjęciem decyzji możesz określić swoje oczekiwania względem instruktora. Ma być on stanowczy i konkretny, czy pobłażliwy i miły? Ponadto kieruj się opiniami osób, które już ukończyły kurs. Pamiętaj, że z reguły nauka jazdy trwa około trzydziestu godzin, a to bardzo dużo czasu, więc dobrze byłoby, żebyś spędził go z profesjonalnym, lecz jednocześnie sympatycznym nauczycielem.

Twoje podejście

Jeśli od samego początku spiszesz się na niepowodzenie, nauka jazdy nie będzie miała najmniejszego sensu. Pomyśl więc o tym, ile satysfakcji sprawi Ci posiadanie prawa jazdy i jakie korzyści z tego będą wynikać. Zdanie egzaminu daje wiele nieograniczonych możliwości. Jednak aby to osiągnąć, trzeba poświęcić trochę czasu i pieniędzy. Zaangażuj się więc w zajęcia, rób notatki, powtarzaj wiadomości w każdej wolnej chwili, analizuj swoje błędy, a na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Pozytywne podejście sprawi, że nauka jazdy stanie się dla Ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, realizowanym tylko ze względu na panujące trendy dotyczące niezależności.

Wsparcie innych

Nic bardziej nie motywuje do działania jak wsparcie bliskich nam osób. To dzięki temu każdą porażkę jesteśmy w stanie przekształcić w sukces. Mobilizujące słowa, usłyszane od rodziców, przyjaciół, czy drugiej połówki są bardzo istotne zarówno w czasie kursu, jak i podejść do egzaminów. Może to nie minimalizuje stresu, ale powoduje, że nie czujemy się osamotnieni. Przez to również nauka jazdy staje się pewnego rodzaju celem, który chcemy osiągnąć, aby udowodnić innym, na ile nas stać.

Zastosowanie teorii w praktyce

Ludzie dzielą się na dwa typy: na tych, którzy szybko przyswajają wiedze, lecz nie potrafią jej zastosować w praktyce i na tych którym nauka jazdy w teorii nie idzie zbyt dobrze, jednak za kierownicą czują się, jak ryba w wodzie. I niestety to właśnie tym drugim łatwiej przychodzi zdanie egzaminu na prawo jazdy, dlaczego? Ponieważ mimo braku pewnych informacji, są je w tanie wywnioskować na podstawie sytuacji na drodze. Tak, więc im zaliczenie testu teoretycznego przychodzi z równą łatwością, jak i egzaminu praktycznego. Natomiast osoby, które posiadają mnóstwo wiadomości na temat zasad ruchu drogowego, ale nie potrafią ich wykorzystać przy kierowaniu pojazdem, dużo gorzej radzą sobie ze zdaniem. Jaka jest na to rada? Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, bo tylko regularna nauka jazdy może sprawić, że nabędziemy na stałe nowych umiejętności.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Paulina
https://oliwiak.pl/ | 2019-09-20

Moja rada - poszukaj dobrego instruktora nauki jazdy. Ja skorzystałam z polecenia.