ZSG
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Egzamin na prawo jazdy - jak zdać go za pierwszym razem?

autor: admin

Egzamin na prawo jazdy może przysporzyć dużo nerwów. Jednak, gdy się odpowiednio do niego przygotujesz, wszystko pójdzie tak, jak należy. Żeby zdać egzamin, warto stosować się do kilku zasad, oto najważniejsze z nich:

1. Znajdź odpowiedniego instruktora dla siebie.

kierowca auta

Jeszcze zanim zaczniesz myśleć o egzaminie na prawo jazdy znajdź najbardziej kompatybilnego instruktora - takiego, któremu zaufasz i zdasz się na jego profesjonalizm. Pamiętaj, że możesz zapisać się na lekcję testową, jeśli nie do końca czujesz się pewnie z podjętą decyzją. Będziecie spędzać średnio 30 - 40 godzin razem, więc znalezienie dobrego instruktora nie tylko zwiększy Twoje szanse na zdanie egzaminu za pierwszym razem, ale może również zmniejszyć ilość godzin potrzebnych do osiągnięcia celu.

2. Zawsze szukaj możliwości nauki.

Jako pasażer postaw się, przynajmniej w przenośni, na miejscu kierowcy. Na skrzyżowaniach lub rondach, manewr sygnalizacyjny przebiega tak samo, jak podczas egzaminu na prawo jazdy. Im częściej będziesz tak robić, tym szybciej nauczysz się prowadzić pojazd.

3. Znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Egzaminator może w każdej chwili sprawdzić Twoją wiedzę i zapytać o to, gdzie, co się znajduje i działa. Dlatego zapoznaj się ze wszystkimi elementami samochodu, aby być gotowym na udzielenie odpowiedzi.

4. Zapoznaj się z trasami.

Ponieważ placówki egzaminacyjne nie udostępniają tras, które pokonywane są podczas oficjalnych testów, więc musisz samodzielnie zapoznać się z drogami w mieście. Podczas nauki instruktor będzie prowadzić Cię po różnorodnych szlakach, dokładnie zapamiętaj każdy z nich i utrwalaj wiedzę, jaką przekazuje Ci Twój nauczyciel.

5. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Ćwiczenie manewrów tak często, jak to tylko możliwe, pomoże Ci poczuć się bardziej komfortowo podczas wykonywania ich na egzaminie na prawo jazdy - zwłaszcza jeśli robisz je w samochodzie tej samej marki, na którym będzie przeprowadzany test.

6. Powtórz teorię.

Znajomość znaków i zasad ruchu drogowego podczas testu znacznie uspokoi Twoje nerwy i zwiększy Twoją pewność siebie - pozwalając Ci na spokojną i bezpieczną jazdę.

7. Zachowaj spokój i nie panikuj.

To naturalne, że czujesz się przytłoczony - szczególnie jeśli popełnisz błąd w czasie egzaminu na prawo jazdy lub jeśli nie jesteś pewien, jak postępować bądź jeśli nie potrafisz się skupić w kluczowym momencie. Jednak postaraj się uspokoić myśli.

8. Zjedz coś.

Potrzebujesz paliwa tak samo, jak samochód. Odpowiednie odżywienie i nawodnienie organizmu zapewni Ci optymalny poziom koncentracji i wydajności.

9. Pamiętaj, że nie jesteś egzaminatorem!

Niezależnie od tego, co myślisz o swoich osiągnięciach w danym dniu, musisz pamiętać, że to do egzaminatora należy ostateczna opinia o udzieleniu uprawnień na prawo jazdy. To działa w obie strony; możesz czuć, że nie udało ci się zdać egzamin, przez popełnienie kilku błędów. Jednak, jeśli skorygowałeś problem i zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, aby zachować bezpieczeństwo na drodze, egzaminator może zwrócić na to uwagę i odwołać swoje zdanie. Zachowaj spokój i bądź pewny siebie. To, co zrobisz dalej, będzie świadectwem twoich umiejętności jazdy. Dobrze oceń sytuację i podejmij odpowiednie działania, aby temu zaradzić. Z pewnością takie podejście będzie odnotowane przez egzaminatora.

Źródła:
 http://oskjastrzebski.info/
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon